Fotograf Plzeň

Mar-cella fotografka vašich příběhů

Blog

K dnešnímu blogu mě inspirovaly nejnovější recenze mých klientek:

"Splnil se mi sen, stala jsem se "modelkou". Marcelka na fotkách vystihla moji osobnost a krásu. Až s fotkami si uvědomuji jak úžasně dokáži vypadat!"
Tereza Krošláková

Celý blog

První menstruace – důvod k oslavě, otrava nebo obyčejná věc? Každý to může vidět jinak. Jednoznačně je to velká změna v těle dívky. Nestane se ze dne na den. Tělo se na ní připravuje dlouhou dobu před tím. První menstruace nám dává najevo, že nastává období, kdy se z malé holčičky postupně stává žena. Jak jste si mohli přečíst v mém předchozím blogu, vnímám důležitost přechodových rituálů. První menstruace je jistě jedno z období ženy, které si zaslouží pozornost. Například pozornost formou oslavy. Takovou slavností může být i focení se mnou.

Celý blog

V minulém blogu jsem psala, že ženy chtějí být více ženami. I muži hledají svojí sílu. Možná chceme prostě dospět. Jak vypadá, jak se chová a cítí dospělý člověk? Staneme se dospělými v 16, 18 nebo ve 21 letech? O kolika lidech ve vašem okolí můžete říct, že jsou dospělí? Možná že nám ve zdejší společnosti už léta chybí určité milníky, které nás k dospělosti provedou.

Celý blog

V poslední době hodně rozkvétá kult ženskosti. Ženy chtějí být více ženami. Obcházejí různé semináře, z kalhot se převlékají do sukní, probouzejí ženskost. Je to krásné a určitě je to třeba. O co více v sobě probouzejí ženskost, o to více jim chybí mužnost u mužů. Zlobí se. Chtějí být ženami, ale přesto musí dost často zastupovat mužské role. Co s tím tedy dělat? Asi je přirozené lidskému rodu, že hledáme problém vně. A kdo asi může za to, že se nemůžeme cítit dostatečně ženami? No přece muži, ti naší nejbližší.

Celý blog

Kamarádka Jana, lektorka jógy, se rozhodla prezentovat své služby na internetu. Protože ví, že důležitou součástí prezentace jsou fotografie, oslovila mě a domluvily jsme se na společném fotografování.

Focení probíhalo v parku u Zámku Kozel, kde je nespočet krásných míst.

Celý blog

Ve školním roce 2015/2016 jsem na zkrácený úvazek pracovala jako asistent pedagoga na jedné menší příjemné škole v Plzni. Jak je zde zvykem, krátce před prázdninami se pořádá letní slavnost. Zapojují se do ní všichni od žáčků mateřské školky až po paní ředitelku. Každý přidá ruku k dílu a ve výsledku vzniknou úžasná vystoupení pro rodiče a přátele školy. Fascinuje mě, jak výborně je celá akce organizovaná a jakou podívanou menší i větší děti, pod vedením učitelů a vychovatelů, připraví. Žáci této školy jsou do života velmi obohaceni o zkušenosti, které díky letním slavnostem získají. Kde jinde by si mohli každý rok zahrát pro tak velké publikum a posílit svoji sebedůvěru ve vystupování před ostatními?

Celý blog

Jak jsem psala minule, rozhodla jsem se fotit „jinak“ – jaksi více osobně. No a hnedle mi přišla zajímavá výzva – focení 6členné rodinné skupinky. Fotit se chtěly sestry – jedna s manželem a dvěma syny a druhá s přítelem.

Potkali jsme se na konečné tramvaje. Nejprve dorazil bezdětný pár a chvíli jsme čekali na ostatní. „Ty jsi nervózní?“ ptala se slečna svého přítele. „No, ne, ani ne.“ „Já nervózní jsem,“ povídám. „Před každým focením jsem trochu nervózní.“

Celý blog

Focení miluji, ale není focení jako focení a když se z něj stane rutinní práce, vytrácí se z něj Život. Nejen ze samotného focení, ale i z fotek. Zachytit člověka takového jaký je, chce určitou dávku naladění a porozumění. Rozhodla jsem se tedy, že focení se mnou, bude „jiné“. Bude primárně o setkání, sdílení, poznávání. Může být veselé i smutné. Necháme se vést tím, co se bude dít, uvolníme se a pak mohou vzniknout snímky, které budou mluvit o vás a současně budou mluvit o mně. Čím déle vás poslouchám a hledím na vás skrze objektiv a skrze sebe, tím více se pro mě stáváte krásnějšími.

Vím jak se před objektivem cítím já a vím, že většina z vás to má podobně. „Ne, nefoť mě, praskne Ti čočka.“ „Mě nefoťte, nebudu Vám kazit snímek.“ atd. Když už se cvaknout nechám, tak se často tvářím dost divně. Řekněme, že výrazně připitoměle. Z nervozity asi rychle mrkám, protože na většině fotek mám zavřené oči.. §

Celý blog